Jeśli znasz symbol produktu, wpisz go do wyszukiwarki:

Jeśli chcesz dobrać produkt, kliknij na interesującą Cię kategorię z menu KATALOGI znajdującą się po prawej stronie witryny.
Jeśli chcesz abyśmy dobrali odpowiedni produkt - wypełnij i prześlij formularz.
świece zapłonowe NGK

cewki zapłonowe NGK

świece żarowe NGK

przewody zapłonowe NGK

sondy lambda NGK

fajki motocyklowe NGK

przepływomierze powietrza NGK

Infolinia + 48 0 24 386 00 07

informacja NGK

cennik wysyłek NGK

dział techniczny NGK

przelewy NGK

LPG 2 HIT !!! Świeca iskrowa irydowo-platynowa, specjalna do LPG
[LPG2]

59,95zł
LPG 2 HIT !!! Świeca iskrowa irydowo-platynowa, specjalna do LPG

UWAGA: Podana cena dotyczy 1 sztuki !!!

  Nowość na rynku świec do aut zasilanych gazem.

NGK Spark Plug Europe, wiodący światowy producent świec zapłonowych,wprowadził na rynek linię LPG LaserLine – asortyment siedmiu świec zapłonowych wykonanych z metali szlachetnych, zaprojektowanych specjalnie dla silników zasilanych gazem - ciekłym (LPG) lub skompresowanym (CNG).

Potencjał rynku samochodów zasilanych gazem jest ogromny. Liczba zarejestrowanych pojazdów tego typu rośnie z roku na rok. Jednak dobór świecy zapłonowej sprawiał dotąd duże trudności.

Pomimo niewielkiej liczby asortyment ten pokrywa 90% zapotrzebowania na świece zapłonowe do silników zasilanych gazem LPG/CNG, w niektórych krajach nawet do 97%.

 

Wszystkie świece z asortymentu LPG LaserLine perfekcyjnie odpowiadają wymogom tych silników i odzwierciedlają najnowsze osiągnięcia technologiczne NGK. Dzięki opatentowanej przez NGK technice laserowego spalania elektroda środkowa zakończona jest stożkiem irydowym, a elektroda masy pokryta płytką platynową.

Zastosowanie metali szlachetnych przynosi wiele korzyści w spalaniu gazu. Po pierwsze zmniejsza ryzyko korozji, które z uwagi na dużo wyższą temperaturę spalania jest tutaj większe niż przy normalnych reakcjach z udziałem gazu. Przy użyciu standardowej świecy z upływem czasu efektywność zapłonu może się nieco zmniejszyć – nie wystąpi to natomiast w przypadku świecy typu LPG LaserLine.

Zastosowanie irydu pozwoliło ponadto na zaprojektowanie niezwykle cienkiej elektrody środkowej o średnicy zaledwie 0,6 mm. Umożliwia ona równomierne rozprzestrzenianie się płomienia w komorze spalania, poprawiając tym samym osiągi samochodu. Cienka elektroda wymaga mniejszego napięcia zapłonowego, co jest nie bez znaczenia, gdyż zapłon gazu jest trudniejszy niż zapłon benzyny. Wymagane napięcie zapłonowe może sięgnąć aż 7000 V. Gdyby nie irydowa elektroda środkowa ryzyko nieskutecznego zapłonu wzrosłoby znacznie.

Oprócz elektrod są jeszcze dwa czynniki, które czynią świece LPG LaserLine wyjątkowymi na rynku: po pierwsze odstęp elektrod we wszystkich świecach LPG LaserLine jest ustawiany fabrycznie - manualna zmiana nie jest potrzebna. Po drugie: korpus świecy jest pokryty specjalną warstwą ochronną, która chroni ją przed działaniem wysokich temperatur oraz redukuje ryzyko korozji.

Żródło: NGKNTK Polska

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
NGK RC-ZE21 przewody zapłonowe NGK 9856
NGK RC-ZE21 przewody zapłonowe NGK 9856
NGK BPMR7A świeca iskrowa standardowa NGK 4626 (baryłka odkręcana)
NGK BPMR7A świeca iskrowa standardowa NGK 4626 (baryłka odkręcana)
katalogi NGK
katalogi NGK auta osobowe
katalogi NGK motocykle
katalogi NGK skutery
katalogi NGK quady

katalogi NGK łodzie
katalogi NGK łodzie
katalogi NGK jestki
katalogi NGK maszyny
katalogi NGK podkaszarki
katalogi NGK generatory
katalogi NGK kosiarki
katalogi NGK piły
Koszyk
...jest pusty
Zaloguj się
Adres e-mail:
Hasło:

Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się
Copyright © www.e-ngk.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.